5 prostych wskazówek, jak dbać o suchą skórę zimą

Twoja skóra jest pierwszą linią obrony ciała przed surowymi elementami świata zewnętrznego, a żywioły stają się jeszcze ostrzejsze w mroźnych miesiącach zimowych. U niektórych osób o wyjątkowo wrażliwej skórze, zimowy błękit pozostawiony bez leczenia może pozostawiać nieprzyjemne i nieestetyczne wysypki.

Na szczęście, istnieje mnóstwo prostych i łatwych, suchych, zimowych produktów do pielęgnacji skóry. Podążając za zaledwie pięcioma szybkimi wskazówkami, każdego dnia można zadbać o suchą zimową skórę w zaledwie kilka minut.

1. Olej – Twój najlepszy przyjaciel
Olej nie jest wrogiem Twojej skóry. Podczas gdy wielu z nas stara się unikać oleju, niektóre produkty mogą być cudownym lekarstwem na prawie wszystkie dolegliwości skóry, szczególnie te, które dotyczą naszej suchej skóry zimą. Olejki nie tylko dodają swoje składniki eteryczne do Twojej napiętej skóry, ale także uszczelnia ją, aby zachować zdrowie przez długi czas po nałożeniu go.

Jeśli problem polega na odwodnieniu skóry, produkty takie jak oryginalne olejki do kąpieli nawilżą skórę i jednocześnie stworzą barierę ochronną, aby utrzymać skórę w zdrowiu. Posiadają zwykle unikalną mieszankę olejków eterycznych, które od dziesięcioleci cieszą się zaufaniem, dzięki czemu skóra zachowuje elastyczność, miękkość i zdrowie. Szybki spritz lub czepek do ciepłej kąpieli może zdziałać cuda w Twojej rutynie dbania o piękno oraz zdrowie i wygląd Twojej skóry. Zapewnij dodatkowe odżywienie dzięki zastosowaniu pełnej kolekcji produktów zaprojektowanych specjalnie na sezon zimowy.

W przypadku suchych plam na twarzy, spróbuj olej polecany przez dermatologa. Należy uważać, aby nie dobierać olejów spożywczych w sklepie spożywczym, ponieważ zły olej może spowodować zapalenie porów lub podrażnienie. Nie zapomnij wziąć pod uwagę pory roku przy wyborze produktów kosmetycznych, ponieważ Twoja skóra i jej potrzeby mogą się znacznie różnić. Micelarny płyn do czyszczenia może być bardziej odpowiednią opcją dla Twojego przy porannym myciu w mroźne miesiące zimowe.

2. Bierz ciepłe, nie gorące, prysznice i kąpiele.
Ciepło niszczy keratynę, która jest niezbędnym białkiem składającym się na włosy, skórę i paznokcie.

Może być kuszące wejście pod poranny prysznicy, aby zmierzyć się z potencjalnie mroźną pogodą, ale może to nawet uszkodzić Twoją skórę i prowadzić do jej łuszczenia, pęknięć, a nawet wysypki, jeśli praktykuje się to regularnie. W rzeczywistości, poza drażniącą suchą skórą, udowodniono, że gorąca woda pogarsza stan skóry trądzikowej.

Zamiast tego wybierz letnią lub ciepłą temperaturę wody pod prysznicem lub w kąpieli i zachowaj gorące kąpiele na specjalną okazję.

3. Nie zapomnij o SPF.
Nawet w chłodne zimowe dni słońce może uszkodzić Twoją skórę. Narażenie na działanie promieni słonecznych nie tylko zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka, ale może również powodować starzenie się skóry i pogarszać jej suchość. Upewnij się, że krem nawilżający do stosowania codziennie zawiera SPF i jest zatwierdzony przez Fundację raka skóry do codziennego stosowania.

4. Rutynowa pielęgnacja skóry.
Twoje ciało ciężko pracuje, aby utrzymać równowagę. Stosowanie produktów, które oczyszczają skórę z naturalnych olejków bez uzupełniania wilgoci, często powoduje dwukrotną produkcję oleju przez organizm, podczas gdy używanie zbyt dużej ilości bez oczyszczania nie pozwala skórze na wytworzenie własnej. Aby utrzymać zdrową skórę przez cały rok, upewniaj się, że dostosujesz swój schemat pielęgnacji skóry dostosowany do jej potrzeb.

5. Zapewnia dodatkową warstwę ochronną
Jednym z najprostszych, najefektywniejszych sposobów zapewnienia miękkiej, giętkiej skóry jest ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Rękawice nie tylko utrzymują ręce ciepłe, ale także ograniczają ekspozycję na słońce podczas noszenia. Kolejny wspaniały czas na ochronę skóry jest podczas snu. Spanie daje ciału szansę regeneracji przy najmniejszym wysiłku z Twojej strony.

Nawet jeśli większość dnia przebywasz w domu lub mieszkasz w umiarkowanym klimacie, systemy ogrzewania i chłodzenia mogą powodować dodatkowy stres dla Twojej skóry. W takim przypadku warto skorzystać z maski na noc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *