Ile imion można nadać dziecku?

Zgodnie z art. 59 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz.U. 2014 poz. 1741)

  1. Osoba zgłaszająca urodzenie składa oświadczenie o wyborze nie więcej niż dwóch imion dla dziecka.
  2. Wybrane imię lub imiona nie mogą być zamieszczone w akcie urodzenia w formie zdrobniałej oraz nie mogą mieć charakteru ośmieszającego lub nieprzyzwoitego.
  3. Niezależnie od obywatelstwa i narodowości rodziców dziecka wybrane imię lub imiona mogą być imionami obcymi. Można wybrać imię, które nie wskazuje na płeć dziecka,
    ale w powszechnym znaczeniu jest przypisane do danej płci.
Jakie imię dla dziecka?
Jakie imię dla dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *