Karma dla zwierząt domowych

Najprawdziwsi miłośnicy swoich zwierzaków często bardziej dbają o dobry pokarm dla swoich zwierząt niż o wartościowe jedzenie dla siebie samych. Koty dostają rybę, mięso, jajka, odpowiednio przygotowane karmy suche i mokre z dokładnie przeanalizowanym składem, psy zresztą bardzo podobnie. Tacy właściciele nie potrafią wejść do sklepu zoologicznego i nie kupić nic dla swoich futrzastych przyjaciół, choćby to miała być przekąska, zabawka czy nawet najmniejszy drobiazg.

Psiarze mają szuflady i legowiska pełne piszczących zabawek, a szafy wypchane puszkami karmy. Raz w miesiącu targają ze sklepu piętnastokilogramowy worek z suchą karmą. Kociarze, podobnie jak ich pupile, nie potrafią się oprzeć wędkom, sizalowym myszkom i pluszowym zabawkom z kocimiętką, a karmy nie rozpatrują pod kątem ceny, a pod kątem odwiecznego pytania „Czy na pewno będzie im to smakować?”.

Na tle psiarzy i kociarzy są jeszcze miłośnicy gryzoni, kupującym swoim chomikom, królikom i świnkom morskim suche kolby do obgryzania czy żywe świerszcze. Krążące po Internecie zdjęcia chomików z brokułami inspirują do tego, by czasem kupić nawet to nielubiane warzywo dla swojego kochanego stworzonka.

Wybór karmy dla zwierzaka powinien być przemyślany, rozważny i rozsądny. To od właściciela zależy, czy zwierzę będzie otrzymywało pełnowartościowy, zbilansowany pokarm, czy będzie w przyszłości cierpiało na choroby układu pokarmowego. Koty i psy to mięsożercy, więc karma przede wszystkim powinna zawierać duże ilości mięsa, ale też powinna obfitować w inne składniki odżywcze.

Zwierzaki domowe
Zwierzaki domowe

Ale kto ma czas, żeby czytać skład każdej puszki, którą kupujemy naszym zwierzakom, prawda? Pomijając jeżdżenie po sklepach i szukanie odpowiedniej marki, smaku, składu i przeznaczenia. Na szczęście w sklepach internetowych i na różnego rodzaju stronach można poczytać porady na temat karm oraz kupić odpowiednie jedzenie dla zwierząt.

Czasem warto po prostu posłuchać profesjonalistów. My też się kierowaliśmy tą myślą, kiedy tworzyliśmy tę stronę. Kochamy nasze zwierzaki i chcemy dla nich jak najlepiej, dlatego oddajemy w Twoje ręce zestaw zaufanych, sprawdzonych i kompletnych informacji na temat żywienia Twojego pupila. Od dziś Ty nie będziesz mieć dylematu, a Twój zwierzak nie będzie żebrał o jedzenie przy stole!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *