Jak uczyć się języka angielskiego?

Język angielski jest językiem ekspresji. Bez namysłu wszyscy wiemy, że jest to jeden z najbardziej biegłych i stosowanych używanych języków na całym świecie. Wraz z narastającą tendencją do nauki tego języka i rosnącą liczbą angielskich instytutów kształcenia, najczęściej pojawiającym się w głowie każdego ucznia pytaniem jest „Jak się go nauczyć”?

Nauka języka obcego wymaga dużo praktyki, a następnie obejmuje wszystkie jego aspekty, od słuchania i czytania po pisanie i mówienie.

Jednym z najbardziej widocznych sposobów na rozpoczęcie zabawy w nauce tego języka jest zrobienie tego w zaciszu własnego domu. Nasz własny dom to spokojne miejsce, w którym możemy się uczyć w taki sposób, jaki chcemy.

Głośne czytanie jest jednym z najczęstszych sposobów prowadzących do poprawy i zrozumienia tego, jak brzmisz dla słuchacza. Czytanie w cichy sposób może pomóc wytrenować umysł w języku angielskim. Jednak czytanie na głos wytrenuje twój język, aby prawidłowo wysławiać się po angielsku. Możesz wybrać dowolną książkę, wiersz lub krótką opowieść i głośno zacząć czytać słowa.

Istnieją również inne zabawne sposoby nauki mające na celu poszerzenie zakresu słownictwa. Na przykład, granie w gry wymagające czytania lub mówienia po angielsku. Dobrym przykładem jest monopol. Najłatwiej będzie porozmawiać z przyjaciółmi online. Co jest lepszym sposobem nauki języka angielskiego niż nauka z przyjaciółmi? Zamiast rozmawiać z nimi przy użyciu klawiatury, dlaczego zamiast tego nie wykonać połączenia głosowego lub wideo? W ten sposób można ćwiczyć mówienie po angielsku w sposób konwersacyjny i ostatecznie wyeliminować sam strach przed mówieniem w obcym języku, co również jest bardzo często ogromną barierą wśród osób uczących się. Będzie to dobra praktyka dla obu dzwoniących.

Innym sposobem jest samodzielne nagrywanie głosu. Nie wymaga to zaangażowania innej osoby i może być wykonywane w każdej chwili, kiedy masz trochę wolnego czasu. Samo nagrywanie pomoże Ci poznać błędy w wymowie. Aby nagrać się samodzielnie, możesz używać smartfona, tabletu lub nawet laptopa. Po prostu zacznij od znalezienia fragmentu, który chcesz przeczytać, a następnie otwórz rejestrator audio urządzenia i rozpocznij nagrywanie. Nagrywanie własnego głosu to dopiero pierwszy krok. Ważniejszym krokiem jest sprawdzenie, czy słowa wymawiasz poprawnie. W tym celu możesz nawet skorzystać z pomocy różnych aplikacji dostępnych online.

Słuchanie jest pierwszym krokiem w kierunku nauki dowolnego języka. W ten sposób poprawisz swoje umiejętności rozumienia, a także dokonasz oceny innych czynników języka angielskiego, takich jak intonacja i akcent. Słuchając twojej ulubionej opery mydlanej, rzeczywistość improwizuje twoje zrozumienie w tym języku. Możesz zacząć od słuchania native speakerów i rozumienia ich akcentu, intonacji i tempa mowy. Częstotliwość wypowiedzi to liczba słów wypowiadanych na minutę, a idealny ROS (Rate of Speed) powinien wynosić 120 słów na minutę. Nie tylko słuchanie i rozumienie pomaga w dłuższej perspektywie czasowej, ale także wdrażanie procesu uczenia się ma kluczowe znaczenie.

Wszelkie słowa, z którymi się spotykamy, nie powinny ograniczać się tylko do naszych tzw. murów umysłu, ale powinny być wypowiadane i używane często, aby stały się częścią naszego słownictwa. Nauka mówienia z właściwą intonacją, modulacją głosu i prawidłową szybkością wypowiedzi wymaga dużo praktyki i cierpliwości. Lepiej jest ustanowić rutynę dla Twojego czasu jaki poświęcasz na naukę angielskiego w domu. Możesz wykorzystywać codzienne sytuacje i realne przedmioty z całego domu do naturalnego i kontekstowego ćwiczenia języka. Na przykład: nauka słownictwa kulinarnego podczas gotowania. Trzeba jednak wykazać się silną wolą i pasją, aby uczyć się angielskiego w domu. Musi to być intensywne i sukcesuwne uczenie się, które przyniesie później oczekiwane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *